שאלות ותשובות

אביחי בוארון, דורון ניר צבי, קובי אלירז, אביטל  וד"ר איתם לוז. יהוידע נזרי, אליאב ליבי ואחרים. בעצם מדובר בגרעין גדול של חברים, אנשי עסקים ובעלי מקצועות חופשיים לצד מנהלי ארגונים. חלקם תושבי יו"ש וחלקם מתגוררים ברחבי הארץ.  

שלוש סיבות.

  1. כי כבני הציונות הדתית עייפנו מלהיות סרח עודף בפוליטיקה ובתהליכי קבלת ההחלטות. אנחנו לא רוצים לשים למשהו יד על ההגה. אנחנו, כמובן בשיתוף וביחד עם אחרים, מבקשים להיות חלק בלתי נפרד מהיד שבאופן מובנה אוחזת וככל הנראה תאחז גם בהמשך בהגה של מדינת ישראל. להיות עם עם-ישראל וחלק מההנהגה הישראלית. זה המקום הנכון לבטא ולהוציא לפועל את עולם הערכים המלא שלנו.
  2. אנחנו חושבים שבכל קונסטלציה פוליטית שתיווצר, תנועת הליכוד תהיה חלק מההנהגה הישראלית, ואנחנו כגרעין רעיוני ואידיאולוגי חייבים להיות שם, כחלק מובנה מתנועת הליכוד. זה אמיתי. זה נכון וזה אפילו מחויב המציאות.
  3. הליכודניקים החדשים, אותה תנועת שמאל אנטי-דתית ומתוקצבת, משתלטת על עוד ועוד חלקים בליכוד ומנסה לגנוב את הליכוד ולגנוב את המדינה – מוכרחים למנוע את זה ממנה. אסור לתת להם להשתלט על הליכוד ולשנות את הD.N.A שלו שכולל מחויבות להתיישבות, לפריפריה ולמסורת. חייבים לתת תשובת משקל לתנועה הזו. חייבים לחזק את הליכוד ולשמור על המדינה.

בראש ובראשונה זה נותן זכות להשתתף בבחירות המקדימות (הפריימריס) ולבחור מי יהיה מועמד הליכוד לראשות הממשלה ומי יהיה ברשימת הליכוד לכנסת. חשוב לחדד – בליכוד חברים כ120 אלף איש. המציאות מלמהדת שרק 60-70 אחוז מהם מצטרפים בבחירות וזה אומר שרק כשבעים אלף איש מגיעים לבחור את המועמדים לרשימה ואת המועמד לראשות הממשלה. זה אומר ש- 35 אלף איש יכולים להכריע מי יהיה ראש הממשלה ומי יהיו נציגי הליכוד לכנסת. במילים אחרות ההשפעה של חבר ליכוד גדולה פי כמה וכמה וכמה מכוח ההשפעה של ישראלי שממש את זכותו לבחור ביום הבחירות הכללי.

איך מתפקדים?
פשוט מאוד. נכנסים לקישורית 'כאן'. ממלאים את הפרטים ושולחים ומצטרפים לתנועת הליכוד ולקהילת 'ציון וירושלים'. אנחנו נטפל כבר בכל השאר.

 

מי יכול להתפקד?
כל מי שהוא אזרח ישראל ומלאו לו 17 שנה יכול להתפקד.

כמה זה עולה?

  • ליחיד – 64 ₪ לשנה.
  • לשני בני זוג – 96 ₪ בשנה.

גם אם זה נשמע הרבה – תחשוב שזה המחיר שאתה משלם לעיצוב דרכה של מדינת ישראל. ובינינו, זה שווה כל שקל. בעצם זה שווה הרבה יותר מזה.  

 

 

יש לזה כמה סיבות. קודם כל, טכנית, רק מי שמלאו לו 16 חודשי חברות יכול לבחור בבחירות המקדימות – הפריימריס. זה נועד למנוע מכל מיני 'אורחים מזדמנים' לתפוס טרמפ ולהתפקד רק לצורכי בחירות ובעצם לעוות את רשימת הליכוד. יותר מזה, במציאות הפוליטית הישראלית הבחירות הכלליות לכנסת הן דבר לא צפוי בעליל. לכן, כדאי תמיד להיות בכוננות בחירות כיוון שהנוהג הוא שלפני בחירות כלליות מתקיימים פריימריס לרשימת הליכוד לכנסת. אנחנו רוצים להשפיע ולכן אנחנו צריכים להיות מוכנים.

אבל יש עוד סיבה והיא לא פחות חשובה אם לא יותר – זו הסיבה שבגללה יצאנו לדרך. ככל שהקבוצה שלנו תהיה גדולה יותר יכולת ההשפעה שלה במערכה שבין הבחירות – זאת אומרת, בעשייה היום יומית בכנסת ובממשלה ובכל צומת חשוב של קבלת החלטות – ההשפעה שלנו תהיה גדולה יותר. הן בתחומי ההתיישבות, הן בתחום של שמירה על הזהות היהודית של מדינת ישראל והן בשאלות של מחויבות המדינה לפריפריה החברתית והגיאוגרפית. 

יש ברוך ה' קבוצות אידיאולוגיות רבות בליכוד. אנחנו חברים ובקשר עם ראשי הקבוצות ועובדים עם כולם בשיתוף פעולה. יחד עם זה קבוצת ארץ ציון וירושלים שהוקמה אחרי בחירות אפריל מאמינה שבני הציונות הדתית צריכים למצוא את עצמם באופן מובנה בתנועת השלטון – תנועת הליכוד, יחד עם כל עם ישראל.

יש שלשה סוגים עיקריים למפקדים בליכוד.

יש אנשים שרוצים להיות שליחי ציבור ולהשתלב ברשימת הליכוד לכנסת ועל כן פוקדים חברים. לגיטימי לגמרי.

יש קבוצות אידיאולוגיות שפוקדים חברים כדי לתמוך במועמדים מיוחדים המקדמים את ערכי הקבוצה. כאלה הם הליברלים או קבוצות אחרות. מה שמאפיין את הקבוצות הללו שאין להן שאיפה להריץ מועמד מטעמם.

ויש קבוצות אידיאולוגיות-פרגמטיות אשר תומכות במועמדים שמקדמים את ערכי הקבוצה ולצד התמיכה במועמדים אלו ינסו לקדם מועמדים מטעמם לרשימת הליכוד לכנסת. כזו היא קבוצתנו. אנחנו נתמוך במועמדים שיקדמו בפועל את ערכנו. במקביל נשאף לקדם מועמדים מטעמנו לרשימת הליכוד לכנסת – אנשים ראויים שאנחנו מאמינים בהם, שכבר הוכיחו את עצמם הן בעשיה והן בנאמנות. אנשים ששמים את האידיאולוגיה בראש. אנשים אידיאליסטים שפועלים קודם כל לטובת הציבור ולטובת הערכים בשמם יצאנו לדרך, ודאי לא לטובת עצמם.

אנחנו לא 'משתלטים' – חס חלילה! אנחנו חברים בליכוד – חלקנו כבר שנים רבות. מטרתנו להשתלב בליכוד ולהוסיף עוד ועוד חברים מקרב הציונות הדתית לליכוד במטרה לחזק ולשמור על הליכוד כמפלגת שלטון ציונית, ימנית ומסורתית.

לא!! למען הסר ספק, המפקד שלנו לא בא לקדם דווקא אדם מסוים כזה או אחר.

חשוב לחדד, הרעיון יותר גדול מבן אדם כזה או אחר. הרעיונות שאנחנו מאמינים בהם: התיישבות, סולידריות חברתית ומחויבות למסורת ולזהות יהודית – ערכים אלו עומדים בבסיס תנועת הליכוד. אנחנו נעשה הכל כדי שאחרים – בדגש על הליכודניקים החדשים – לא יגנבו לנו ולעם ישראל את הליכוד.

דילוג לתוכן